Bebek Ekle

Bebeğinizin Aylık Gelişim Rehberi

13 Haftalık 15 Haftalık

14 Haftalık

Karnınız iyice büyümeye başladı değil mi? O zaman hamile kıyafetleri almanın şimdi tam sırası. Haydi eşinizle alışverişe, baba olmak o kadar kolay değil elbet.

1.gün Ve işte ultrasonda bebeğinizin "gerçek" bir bebeğe benzeyen ilk görüntüleri!

2.gün Çalışan anne adayları için artık iştekilere bu güzel haberi vermenin zamanı geldi. Ancak dikkat amirinizin tepkisi hiç de beklediğiniz gibi sıcak olmayabilir.

3.gün Egzersiz sırasında bile olsa sırt üstü yatmamaya dikkat edin. Bu rahminize olan kan akışını azaltır.

4.gün Hamileliğiniz ilerledikçe vajinal akıntılarınız artacaktır.

5.gün Pamuklu hamile elbiseleri hem şık hem de sağlıklı!

6.gün Bebeğiniz artık çişini yapıyor ve bu çiş her üç saatte bir yenilenen amniyotik sıvıya karışıyor.

7.gün Çoğu hamile bitkisel çay içmekte bir sakınca görmez. Oysa aşırı miktarda tüketilen bazı bitkisel çaylar ishal ve kusma gibi rahatsızlıklara neden olurlar.
Hafta Hafta Hamilelik

Anne Karnında 40 Hafta (14. Hafta)Bebeğiniz artık 14 haftalık. Onun gelişimini her hafta olduğu gibi bu sayfalardan takip edebilirsiniz.


Hamilelikte Sağlığınız

Hamileler Dikkat! Virüsler Yatağa DüşürüyorÖzellikle bu soğuk kış günlerinde grip ve soğuk algınlığı, kızamık ve suçiçeği gibi enfeksiyonların gebeleri yatağa düşürdüğünü hatırlatan Bahçeci Kliniği Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Esra Aksoy Jozwiak, "Daha da kötüsü, zamanında teşhis edilip tedavi edilmezse bebekte anomali görülme riski çok yükseliyor" diyor.


Hamilelikte Güzellliğiniz

BURÇLARA GÖRE ANNELERBurcunuz siz ve çocuğunuz! Bu konuda merak ettiğiniz her şey bu sayfalarda...


Hamilelikte Uygulanan Testler

3 Boyutlu Ultrason ile Anne Karnında İlk TanışmaGerçek zamanlı 3 Boyutlu Ultrasonografi cihazı, siyah-beyaz ekranda belli belirsiz görüntü veren herhangi bir ultrasonografiden farklı olarak, anne karnındaki fetusun hareketlerini aynı anda net görüntülerle ekrana yansıtıyor. Bahçeci Kadın Hastalıkları &Doğum, Teşhis ve Tedavi Merkezi doktorlarından Opr. Dr. Esra Aksoy, “Mucize gibi. Milenyum bebekleri bu teknolojiler sayesinde kusursuz olacak” diyor.


Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...