Bebek Ekle

Bebeğinizin Aylık Gelişim Rehberi

14 Haftalık 16 Haftalık

15 Haftalık

Bazı anneler bu günlerde bebeklerinin hareketlerini sanki içlerinde yüzen bir balığınkine benzetiyorlar. Siz nasıl hissediyorsunuz?

1.gün Yoganın doğuma hazırlık için mükemmel bir egzersiz türü olduğunu biliyor muydunuz?

2.gün Hamilelik keyifli bir iştir! Zevkini çıkarmaya bakın.

3.gün Bebeğinizin dolaşım sistemi çalışmaya başlıyor.

4.gün Ultrosonda bebeğinizin vücudunun bazı bölümlerini açıkça görebilirsiniz ama sağlığı hakkında kesin bilgiyi testler ve tetkikler verir.

5.gün Hamileler için özel üretilen her türlü ürün daha kolay bir hamilelik geçirmenizi sağlayacak. Alışveriş yaparken etrafınızı bu gözle araştırın.

6.gün Artık sizin bebeğinizin de emmek, göz kırpmak gibi refleksleri var.

7.gün Hamilelik hormonları vücudunuzu artık iyice etkiliyor. Gözleriniz eskisi kadar keskin olmayabilir. Eskiden sorunsuzca kullandığınız kontakt lensler de artık sizi rahatsız edebilir.
Hafta Hafta Hamilelik

Anne Karnında 40 Hafta (15. Hafta)Bebeğiniz artık 15 haftalık. Onun gelişimini her hafta olduğu gibi bu sayfalardan takip edebilirsiniz


Hamilelikte Sağlığınız

İkiz Bebek Beklemek Kolay Değil9 ay boyunca bir bebeği taşımak çok zor, elbette. Hele bir de iki bebek beklemek çok daha zor. Buna bağlı olarak anne adaylarını bekleyen sorunlar değişiyor. Biz de bu hafta ikiz gebelik yaşayan anne adaylarının karşılaştığı sorunlar üzerine Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Cem Fıçıcıoğlu ile söyleştik.


Hamilelikte Psikolojiniz

Hamileliğin Keyfine BakınHamilelik sürecinin kadını çirkinleştirdiğini, strese ve sıkıntıya soktuğunu düşünüyorsanız bilin ki yanılıyorsunuz. Size bunun tam aksini ispat etmemiz hiç de zor değil! Nasıl mı? Bunun için birbirinden keyifli 15 önerimize kulak verin, yeter. Bu tavsiyelerle hamilelik dönemini çok daha mutlu geçireceksiniz. Bizden söylemesi...


Babaların Hamileliği

Hamile Babanın İlk Üç AyıTebrikler, eşiniz hamile ve dolayısıyla siz de... Bebeğiniz rahim içindeki yaşamına başlıyor. Bebeğinizin ihtiyaç duyduğu bütün himaye ve beslenme eşinizin karnında gerçekleşiyor. Baba olma ve babalığa geçiş fikri sizi yavaşça sarmaya başlıyor.


Hamilelikte Güzellliğiniz

Hamilelik Döneminde YogaKendimi kendim gibi hissetmiyorum, küskünüm, ortada hiç bir sebep yokken bir an geliyor ağlıyorum, daha sonra gülüyorum. Sanki duygusal bir iniş, çıkış yaşıyorum . Böyle düşünüyorsanız yoga size iyi gelecek!


Hamilelikte Uygulanan Testler

Hamilelikte Uygulanan TestlerHamile kaldığınızın müjdesini bir test veriyor. Ve ardından 9 ay boyunca sizin ve bebeğinizin sağlığı için doktorunuz farklı farklı testler yaptırıyor. Bu testler niçin yaptırılıyor? Anne ve bebek sağlığı açısından ne yararlar sağlıyor? Bu soruların yanıtlarını Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Taşdemir'den aldık.


Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...