Bebek Ekle

Bebeğinizin Aylık Gelişim Rehberi

15 Haftalık 17 Haftalık

16 Haftalık

Hayatınız artık iyiden iyiye değişiyor. Küçük bey ya da hanım kendini size hissettiriyor.

1.gün Bebeğinizin parşömene benzeyen cildi lanugo adı verilen tüylerle kaplanıyor ve bir yandan da kaşları ve kirpikleri çıkıyor.

2.gün Doktorunuz sizden kromozal bozuklukları tespit eden bazı kan testleri yaptırmanızı isteyebilir.

3.gün Egzersiz yaparken kalp atışlarınız normal mi seyrediyor? Spor salonundaki danışmanın yardımıyla bunu kontrol edin.

4.gün Hamileyken diş etleriniz daha hassastır ve kanamaya daha eğilimlidir. Endişeleriniz varsa yine de bir diş doktoruna görünebilirsiniz.

5.gün Ihtiyaç listenizi gözden geçirebilir ve eksiklerinizi tamamlamaya başlayabilirsiniz. Bu ileride sizin için daha zor olacak.

6.gün Günden güne değişen ve büyüyen karnınızı her gün fotoğraflamaya ne dersiniz? Ileride böylece ilginç bir fotoğraf arşiviniz olabilir.

7.gün Göğüslerinizden süt gelelebilir, sakın şaşırmayın!
Hafta Hafta Hamilelik

Anne Karnında 40 Hafta (16. Hafta)Bebeğiniz artık 16 haftalık. Onun gelişimini her hafta olduğu gibi bu sayfalardan takip edebilirsiniz.


Hamilelikte Sağlığınız

Annenin 9 Aylık Yaşamı (4 Ay)Artık hamileliğinizin ikinci üç ayına giriyorsunuz. Bundan sonra hamile olduğunuz dışardanda belli olacak! Harika değil mi?


Babaların Hamileliği

Hamile Babanın İkinci Üç Ayıİkinci üç aylık devrede ultrasonda bebeğinizi görmeniz mümkün ve kalp atışlarını duyma şansınız olacaktır. Bu tür deneyimler bebek sahibi olma fikrinin gözünüzdeki gerçekliğini artıracaktır. Gerçekten bir bebeğimiz olacak!


Hamilelikte Güzellliğiniz

Hamilelik Döneminde Yoga (II)Yoga yapmaya karar verdiniz. Peki kuralları biliyor musunuz? Fizyoterapist Oya Koçer bu kuralları sizinle paylaşıyor.


Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...