Bebek Ekle

Bebek Büyüyor

Bebeğinizin Bakım Rehberi


Bebeğinizin Beslenme Rehberi


Bebeğinizin Uyku Rehberi


Tuvalet Eğitimi


Bebeğinizin Gelişimi ve Davranışlar


Bebeğinizin Sağlığı


Aileler İçin


Aile ve Yaşam


Bebeğinizin Aylık Gelişim Rehberi

16 Aylık 18 Aylık

17 Aylık

Doğum günü telaşı sona erdi. Şimdi 1 yaşında bir çocuğunuz var. Onun gelişim basamaklarını yine birlikte takip edeceğiz.
 
Vakit geçtikçe onun minik bir yetişkin olduğunu görüp şaşıracaksınız. Bir – üç yaş döneminde fiziksel ve psikolojik olarak sizi nelerin beklediğini öğrenmek istiyorsanız bu bültenleri takip etmeyi unutmayın.
Bebeğinizin Sağlık Rehberi

Çocuklarda Soğukalgınlığı ve GripKış aylarında anne ve babaların en büyük endişesi soğukalgınlığı ve grip. Birbirinden farklı özellikler taşıyan bu hastalıklar konusunda merak edilenleri International Polikliniği Etiler Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Banu Sadıkoğlu sizlerle paylaşıyor.


Bebeğinizin Psikolojik Gelişim Rehberi

Bebeğim Ne Zaman KonuşacakBebeğin ilk kelimesi tüm aile tarafından merakla beklenir. “Anne”, “baba” ya da “dede” önce kimin adını söylerse onun prestiji artar! İlk sözcüklerin ardından bebeğin bıcır bıcır konuşması istenir. Uzadıkça endişe artar. “Acaba bir sorun mu var?” sorusu akıllara takılır. Bebeklerin konuşması ile ilgili merak edilen soruları Konuşma ve Lisan Patoloğu Burcu Ardaman yanıtlıyor.


Bebeğinizin Güvenlik Rehberi

İlkyardım Hayat KurtarırBebekler emeklemeye başladıktan sonra ev kazaları en sık karşılaşılan problemlerden biri. Tüm kazalarda olduğu gibi bu kazalarda da kaza olmadan önce koruyucu önlem almak şart. Ama önlemler yeterli olmazsa… İşte bu noktada ilk yardım bilmenizde sonsuz fayda var. Artı Danışmanlık’tan Dr. Dilek Tiryaki, ilkyardımla ilgili püf noktaları ve ilk yardım eğitimiyle ilgili bilmeniz gerekenleri sizlerle paylaşıyor.


Bebeğinizin Beslenme Rehberi

Sağlığın Temeli İlk 3 Yaşta Atılıyor! (1)Bebek 3 yaşına gelene kadar göstereceğiniz özen ve disiplin, onun hayat boyu sağlıklı bir birey olması için atılan temellerini oluşturuyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Ayşegül Bahar, “Bebeğinize verdiğiniz gıdalar onun ileride olası obez, kalp ve şeker hastası olma riskini belirliyor. Çünkü bebeğinizin beslenme şekline göre vücudundaki yağ hücresi sayısını siz oluşturuyorsunuz. Vücudunda oluşan yağ hücre sayısının çokluğu da onun hastalıklara çıkarttığı davetiyelere zemin hazırlıyor.” diyor.


Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...