Bebek Ekle

Bebeğinizin Aylık Gelişim Rehberi

17 Haftalık 19 Haftalık

18 Haftalık

O büyüyor, karnınız da :) Hamile olduğunuz artık iyice belli. Salına salına yürüyerek bunun keyfini çıkarmanın şimdi tam sırası!

1.gün Bebeğinizin boyu yaklaşık 15 cm oldu bile...

2.gün Günlük beslenmeniz sırasında tükettiğiniz karbonhidrat, protein gibi her besin grubuna 1 porsiyon daha ekleyerek aldığınız besin miktarını artırabilirsiniz.

3.gün Eğer başka çocuklarınız varsa onları bir kardeşleri olacağı fikrine artık alıştırmaya başlamanız lazım.

4.gün Vücudunuz artık su tutmaya başladığı için ayaklarınız şişebilir ve bazı ayakkabılarınız size rahatsız gelebilir.

5.gün Bugün ona bir bebek arabası bakmak için alıverişe çıkmaya var mısınız?

6.gün Akşamları eşinizle beraber çıkacağınız yürüyüşler hem size çok iyi gelecek hem de beraber sohbet etmek için güzel bir vakit bulmanızı sağlayacak.

7.gün Büyüyen rahminizin damarlara yaptığı baskı nedeniyle ani oturuş ve kalkışlarda başınız dönebilir.
Hafta Hafta Hamilelik

Anne Karnında 40 Hafta (18. Hafta)Bebeğiniz artık 18 haftalık. Onun gelişimini her hafta olduğu gibi bu sayfalardan takip edebilirsiniz.


Hamilelikte Sağlığınız

Sistit Hamilelikte Daha Sık GörülüyorAlman Hastanesi Üroloji Uzmanı Dr. Uğur Özalp "Hamilelik sırasında, özellikle erken dönemde idrarda önemli derecede bakteri çıkışı saptanır. Kadınlar hamilelik sırasında ve hemen ertesinde idrar yolları enfeksiyonu açısından risk altındadırlar ve saptanan herhangi bir enfeksiyon hemen tedavi edilmelidir." diyerek anne adaylarını uyarıyor.


Hamilelikte Beslenme Rehberiniz

Anne Adayları! Sağlıklı Bebekler İçin Sağlıklı BesleninBeslenmek de özenli bir hamilelik sürecinin temel basamağı. Sanılanın aksine fazla yemenin bebeğin gelişimine olumlu bir katkısı yok. Çünkü hamilelikte alınan fazla kilolar, hem anne hem de bebek sağlığını tehdit edebiliyor. Hamilelikte alınan fazla kiloların hamilelik sürecine etkilerini ve doğru beslenme biçimini Bahçeci Kliniği Aile Hekimi Dr. Murat Berksoy anlatıyor.


Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...