Bebek Ekle

Bebeğinizin Aylık Gelişim Rehberi

19 Haftalık 21 Haftalık

20 Haftalık

Yolun yarısındasınız. Ne güzel! Bir yandan bunun keyfini çıkarırken diğer yandan doğum yöntemini belirleme konusunda adımlar atmalısınız.

1.gün Bebeğinizin cildi ikinci katmanı da oluşuyor...

2.gün Vernix Caseosa adı verilen koruyucu bir tabaka bebeğinizin cildini kaplıyor.

3.gün Çilekli yoğurt, taze çilek ve sütü karıştırarak hazırlayacağınız milk-shake hem C vitamini hem de kalsiyum açısından mükemmel bir içecek.

4.gün Dikkat ellerinizdeki uyuşmalar Karpal Tünel Sendromunun habercisi olabilir. Doktorunuzu mutlaka bundan haberdar edin.

5.gün Bebek mobilyalarını seçmek için çok uygun bir zaman...

6.gün Kahve tüketimini sınırlamanızda ve mümkün olduğu kadar az kafein almaya dikkat etmenizde yarar var.

7.gün Yolun yarısı oldu bile! Nasıl bir doğum metodu seçeğiniz hakkında doktorunuzla tartıştınız mı?
Hafta Hafta Hamilelik

Anne Karnında 40 Hafta (20. Hafta)Bebeğiniz artık 20 haftalık. Onun gelişimini her hafta olduğu gibi bu sayfalardan takip edebilirsiniz.


Hamilelikte Sağlığınız

Yüksek Riskli GebeliklerHamilelik bir kadının hayatındaki hem en keyifli hem de en zor dönemlerden biri. Ancak bazı anne adayları için çok daha zor. Doğan Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr Ferhat Uysal riskli gebelikler konusunda merak edilenleri paylaşıyor.


Doğum Yöntemleri

Suda DoğumHidroterapi yani su ile tedavi uzun yıllardır kas gevşetici ve rahatlatıcı etkileri nedeni ile kullanıla gelen bir alternatif tedavi yaklaşımı. Op. Dr. Alper Mumcu merak edilenleri sizler için anlatıyor.


Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...