Bebek Ekle

Bebeğinizin Aylık Gelişim Rehberi

20 Haftalık 22 Haftalık

21 Haftalık

1.gün Bebeğiniz şu anda ortalama 300 gram ağırlığında yani büyük bir muz kadar!

2.gün Bebeğinize bir isim düşündünüz mü? Sitemizde yer alan Isimbank'da binlerce isim sizi bekliyor. Tıklayın

3.gün Karnınız gün geçtikçe büyüyor. İnce belli olduğunuz günlere şimdilik elveda zamanı geldi!

4.gün Sushi seviyorsanız hamileliğiniz süresince uzak durmanızda yarar var. Çiğ deniz mamülleri parazite neden olarak bebeğinizi alması gereken gıdalardan mahrum olmasına sebep olur.

5.gün Bebek bezine hazır mısınız? Artık bebeğinizin altını değiştirme masasına ihtiyacınız var.

6.gün Eşinizin eski tişörtlerinden tükürük bezi yapma zamanı geldi. Hem ucuz hem pratik bu öneri zamanı geldiğinde çok işinize yarayacak.

7.gün Bebeğinizin cinsiyetini daha öğrenmediyseniz şimdi eşinizle iddiaya girme zamanı!
Hafta Hafta Hamilelik

Anne Karnında 40 Hafta (21. Hafta)Yolun yarısını geçtiniz! Bebeğiniz artık 21 haftalık. Onun gelişimini her hafta olduğu gibi bu sayfalardan takip edebilirsiniz.


Hamilelikte Sağlığınız

Varis hamilelik ve şişmanlık döneminde artıyorUzun süre ayakta kalmaya bağlı olarak da görülme sıklığı artan varis probleminin ilerlememesi için varis çorabı giyilmesi öneriliyor. Acıbadem Sağlık Grubu Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Hasan Tüzün, vücudun herhangi bir yerinde bulunan toplar damarların genişlemesi olarak tarif edilen varislerin iki ayrı tipi bulunduğunu belirtiyor.


Babaların Hamileliği

Baba adaylarının 9 ayıTebrikler, eşiniz hamile... Peki babalığa geçiş döneminde, erkek olarak sizi neler bekliyor? Eşinizin hamileliği boyunca ve lohusalık döneminde neler yapmalısınız? Işte erkeklerin yaşamlarındaki bu en önemli dönüm noktası hakkında ipuçları...


Hamilelikte Uygulanan Testler

Meraklı anne-baba adaylarınaYeni ultrason sayesinde hamileliğin çok erken döneminde yarık damak, eksik parmak, beyin ve omurilikten kaynaklanan rahatsızlıkların erken tanısının sağlandığı belirtildi.


Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...