Bebek Ekle

Bebek Büyüyor

Bebeğinizin Bakım Rehberi


Bebeğinizin Beslenme Rehberi


Bebeğinizin Uyku Rehberi


Tuvalet Eğitimi


Bebeğinizin Gelişimi ve Davranışlar


Bebeğinizin Sağlığı


Aileler İçin


Aile ve Yaşam


Bebeğinizin Aylık Gelişim Rehberi

21 Aylık 23 Aylık

22 Aylık

Çalışan anne olmak yorucu olabilir! Ancak endişelenmeyin! Araştırmalar çalışan annelerin daha sağlıklı olduğunu ortaya koyuyor.

Bebeğiniz büyüdükçe onunla daha vakit geçirmek istiyorsunuz. Haklısınız! Ancak önemli olan çok vakit geçirmek değil kaliteli vakit geçirmek! Çalışan anne olmak sadece sizi değil bebeğinizi de daha sağlıklı yapıyor!
Bebeğinizin Psikolojik Gelişim Rehberi

‘Çocuklarınızı korkuzede yapmayın’Büyüdükçe çevresini ve çevresinden gelecek tepkileri daha iyi değerlendiren çocukta, bu korkuların azalmasının beklendiğini anlatan Doç. Dr. Öztürk, “Ancak anne ve babanın yanlış tutumları ve adeta korkuyu çocuklarına öğretmeleri nedeniyle, bu geçici korkular uzun yıllar devam edebilir.


Bebeğinizin Güvenlik Rehberi

Arabada kucakta bebek taşınmamalıEsenler Hayat Hastanesi Adli Tıp Uzmanı Doç. Dr. Semra Karataş, küçük çocukların araç içinde erişkinlerin kucağındayken kazalara karşı yeterince korunamadığını söylüyor.  Karataş, bu durumdaki bebek ve çocukların kaza anında araçtan”mermi çekirdeği” gibi fırlayabileceklerini konusunda aileleri anlatıyor.


Bebeğinizin Beslenme Rehberi

Ceviz Zekayi GeliştiriyorBitki bilimcilere göre bol miktarda A, B1, B2, C, E ve K vitaminleriyle Chinon Juglon adlı aktif madde içeren cevizin hem içi hem de yaprakları pekçok sağlık sorununa iyi geliyor.


Çalışan Anne Rehberi

Çalışan anneler daha sağlıklıŞu anda 50’li yaşlarına gelen yaklaşık bin kadın üzerinde yapılan araştırmanın sonucunda, hem çocuk, hem eş, hem de meslek sahibi olan kadınların, ev kadınları ya da çocuk sahibi olmayan çalışan kadınlardan daha sağlıklı olduğu görüldü.


Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...