Bebek Ekle

Bebeğinizin Aylık Gelişim Rehberi

21 Haftalık 23 Haftalık

22 Haftalık

Ultrasonda bebeğinizin yüzü iyice belirmeye başlıyor. Bir bakın size mi benziyor yoksa babasına mı :)

1.gün Demir açısından zengin olan gıda maddeleri aldığınız zaman bir bardak portakal suyu için. Bu, minerallerden daha çok fayda almanızı sağlayacak.

2.gün Bebeğiniz büyümeye devam ediyor. Artık kaşları ve göz kapakları tamamen oluştu.

3.gün Bebeğiniz dünyaya gelmeden önce eşinizle birlikte kaçamak bir tatil yapmanız için son fırsat.

4.gün Doğum konusunda endişeleniyor musunuz? Hamile eğitim merkezlerinden destek almayı hiç düşündünüz mü?

5.gün Bebeğiniz için en uygun yatak seçimini yapmak için deneyimli annelerden yardım almalısınız.

6.gün Bazal metabolizmanız normale göre yüzde 20 daha çok çalışıyor. Bu da sizin kendinizi daha sıcak hissetmenizi sağlıyor. Endişelenmeyin.

7.gün Karnınız herkesin ilgisini çekiyor ve izin almadan dokunanlar bile var. Rahatsız oluyosanız "hayır" demekten çekinmeyin.
Hafta Hafta Hamilelik

Anne Karnında 40 Hafta (22. Hafta)Bebeğiniz artık 22 haftalık. Onun gelişimini her hafta olduğu gibi bu sayfalardan takip edebilirsiniz....


Hamilelikte Sağlığınız

Yüzme havuzu, hamile için riskli mi?Bilimadamları, havuz sularında dezenfektan olarak kullanılan maddelerin fazla kullanımının anne karnındaki bebeğin gelişimini olumsuz etkileyerek düşüklere yolaçabileceğini belirterek, anne adaylarının havuzda kalış süresini iyi ayarlamaları gerektiğini söylüyor


Hamilelikte Psikolojiniz

Hamilelikte yaşanan endişe bebeği etkiliyorAraştırmalar sırasında, hamilelik döneminde gergin ve endişeli olduklarını belirten anne adaylarının bebeklerinin izlendiği ve bu kişilerin çocukluk, gençlik ve yetişkinlik dönemlerinde daha sorunlu olduklarının tespit edildiği kaydedildi. Aman dikkat!


Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...