Bebek Ekle

Bebeğinizin Aylık Gelişim Rehberi

25 Haftalık 27 Haftalık

26 Haftalık

Eşinizle beraber bebeğiniz için alışverişe çıkmak için en uygun zaman. Bebek mobilyalarını seçmek inanın ki çok zevkli olacak…

1.gün Bebeğiniz büyümeye devam ediyor. Kilosu artıyor ve boyu uzuyor.

2.gün Alerjik reaksiyonlar göstererek, burnunuzu çekmeniz normal. Doğum ertesi bunlar geçecek.

3.gün Bebeğinizin odasını düzenlemenin zamanı geldi. Bir ihtiyaç listesi hazırlayın.

4.gün Canlı ve kuvvetli rüyalar görüyorsunuz. Hamilelik sırasında gece gördüğünüz rüyalar daha çok akılda kalıyor.

5.gün Bebeğinizin odasının ihityaçlarını tamamlamak için alışveriş zamanı geldi. Eşinizi ve sizi güzel bir gün bekliyor.

6.gün Uterus diyagramınızı akciğerlerinize doğru itiyor. Bu da sizi nefessiz bırakıyor. Bu durum oldukça normal. Ancak, boyun ağrılarınız varsa doktorunuza danışın.

7.gün Migren şikayetiniz mi var? Yüzünüzü soğuk su ile yıkayın ve karanlık bir odada yatın.
Hafta Hafta Hamilelik

Anne Karnında 40 Hafta (26. Hafta)Bebeğiniz artık 26 haftalık. Onun gelişimini her hafta olduğu gibi bu sayfalardan takip edebilirsiniz.


Hamilelikte Sağlığınız

Gebelikte Kabızlık ve Mide YakınmalarıHamilelik döneminde en çok rastlanan sorunların başında kabızlık ve mide sorunları geliyor. International Polikliniği Etiler Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Orhon Ergin konuyu sizler için anlatıyor


Doğum Yöntemleri

Epizyotomi YöntemiBebeğin daha kolay çıkmasını sağlamak için uygulanan cerrahi kesi epizyotomi anlamına gelen epizyotomi yöntemi hakkında bilgi veren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Cem Fıçıcıoğlu "Epizyotomi hemen her ilk doğumda tercihan 2. doğumlarda rutin olarak uygulanmalıdır." diyor.


Hamilelikte Alışveriş Rehberi

Bebeğimin Yatağı Nasıl Olmalı?İyi bir gece uykusu , hepimizin olduğu gibi bebeklerinizin de ihtiyacı! Bebeğinizi yatağına her yatırdığınızda, yattığı yerin sadece güvenli değil aynı zamanda rahat ve huzurlu olduğundan da emin olmanız gerektiğini unutmayın! İşte bir bebek karyolasında ve aksesuarlarında bulunması gereken özellikler:


Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...