Bebek Ekle

Bebeğinizin Aylık Gelişim Rehberi

28 Haftalık 30 Haftalık

29 Haftalık

Doğum yaklaştıkça stres artıyor. Bununla başa çıkmanın en iyi yolu klasik müzik dinlemek. Bu hem size hem de bebeğinize çok iyi gelecek...

1.gün Yüzünüzde ya da ellerinizde şişme varsa derhal doktorunuza başvurun. Bu, kan basıncınızın yüksek olduğu anlamına gelebilir.

2.gün Artık rutin kontrollerinizi 2 haftada bir yaptırma zamanınız geldi.

3.gün Bebeğinizin yeme isteği artıyor. Bu dönemde ne kadar yemeniz gerektiğini öğrenin.

4.gün Bebeğiniz gözlerini açmaya başladı. Yağ tabakaları oluşuyor. Nasıl göründüğünü merak ediyorsunuz değil mi?

5.gün Onunla dışarıya çıkacağınız günlerin hayalini kuruyorsunuz. Pusetini, kanguruyu, araba koltuğunu aldınız mı?

6.gün Hamilelik çatlakları kimsenin geçmiyor. Ancak bol su içerek ve düzenli losyon kullanarak en aza indirmeniz mümkün.

7.gün Sitemizdeki testleri yanıtlayarak anneliğe ne kadar hazır olduğunuzu ölçün.
Hafta Hafta Hamilelik

Anne Karnında 40 Hafta (29. Hafta)Bebeğiniz artık 29 haftalık. Onun gelişimini her hafta olduğu gibi bu sayfalardan takip edebilirsiniz.


Hamilelikte Güzellliğiniz

Hamilelik Çatlakları ve LekelerHamilelik boyunca birçok anne adayının yaşadığı problem olan "Hamilelik çatlakları ve lekeleri" üzerine Dermatolog Dr. Gökhan Okan merak edilenleri anlatıyor.


Doğum Yöntemleri

Epidural Anestezi ile DoğumEpidural anestezi ile doğum son yıllarda tercih edilen bir doğum metodu. Bu yöntemle ile ilgili olarak anne adaylarının aklına takılan birçok soru. Art Kadın Sağlığı Merkezi’nden Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Alper Mumcu "Ayın Uzmanı" köşesinde merak edilen soruların yanıtlarını veriyor.


Hamilelikte Alışveriş Rehberi

Bebekler için Klasik Müzik CD’leriAnne karnından başlayarak müzik dinleyen bebeklerin, diğer yaşıtlarına nazaran zihinsel, fiziksel, duygusal gelişimlerinin çok daha hızlı bir seyir izlediği artık birçok otorite tarafından kabul edilen bir gerçek...


Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...