Bebek Ekle

Bebek Geldi

Bebeğinizin Bakım Rehberi


Yenidoğan Rehberi


Bebeğinizin Uyku Rehberi


Bebeğinizin Beslenme Rehberi


Bebeğinizin Gelişimi ve Davranışlar


Bebeğinizin Sağlığı


Emzirme Rehberi


Bebeğinizin Aylık Gelişim Rehberi

5 Haftalık 7 Haftalık

6 Haftalık

İki aylık oldu bile! Bu aydan itibaren neredeyse her ay çocuğunuzun aşı olması gerekecek. Sakın unutmayın…

Aşı takibi doktorunuz tarafından yapılsa da bir anne olarak siz de bu konuda bilgi sahibi olmalısınız. Biliyorsunuz ki aşı ihmale gelmez! Bu bülten ve sonraki aşı ile birlikte birçok farklı konuyu da bir arada bulacaksınız.
Emzirme Rehberi

Sütünüzü Arttırmak İçin ÖnerilerAnnenin gebelikte ve emziklilikte yeterli ve dengeli beslenmesi bebeğin sağlıklı doğması ve anne sütü veriminin artmasına neden olmaktadır. Anadolu Sağlık Merkezi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Ela Tahmaz, emziren annelerin beslenmesi ile ilgili faydalı bilgiler ve loğusa annelere pratik öneriler sunuyor.


Bebeğinizin Sağlık Rehberi

Annelere 20 soruda “Bebekleri anlama” rehberiAnneler, bebekleri doğduğunda ne kadar kitap okurlarsa okusunlar, hatta anneleri, kayınvalideleri, arkadaşları ve kız kardeşlerinden bebek bakımı konusunda destek de alsalar, bebeklerini büyütürken onlarca soruyla karşı karşıya kalırlar. Bu soruların yanıtlanmaması endişeye dönüşür.


Bebeğinizin Fiziksel Gelişim Rehberi

Bebeğinizin Gelişimi (2.Ay)Eğer çalışmıyorsanız ve vaktinizde varsa bebeğinizi emzirmek sizin için bir problem olmayabilir. Ama günümüzde annelerin de bir çoğunun çalıştığını düşünürsek bebeğin emmesi ile ilgili problemler oldukça sık karşımıza çıkıyor...
Çevrenizdeki büyükler genelde yeni annelerin bu konuda yanlış davrandıklarını düşünürler...


Bebeğinizin Aşı Takibi Rehberi

Çocuklarda Aşılama (1)Ülkemizde her yıl aşı ile korunabilir hastalıklar nedeniyle yaklaşık 12000 bebeğin öldüğü düşünülürse aşılamanın ve tekrarı gereken aşıların takibinin önemi daha çok ortaya çıkmaktadır. Aşılar içerdikleri zayıf ve/veya ölü mikroorganizmalarla veya bunların zararsızlaştırılmış ürünleriyle immün sistemi uyararak hücresel veya humoral (sıvısal) bağışıklık yanıtını oluştururlar.


Bebeğinizin Uyku Rehberi

Bebeğinizi Tek Başına Uyumaya Programlayın (1)“Uyusun da büyüsün” lafı boşa söylenmemiştir, bebeklerin uykuya ihtiyacı vardır. Fakat “bebek dediğin uyur da büyür” demek de doğru değil. Psikolog Bihter Mutlu Gencer “Uyku programlanabilen eğitilebilen bir sistemdir. Bu sistemi oturtmak başlangıçta güç olabilir fakat anne babalar kararlı ve tutarlı bir şekilde, yılmadan uygulamaya devam ederlerse olumlu sonuçlara ulaşabilirler.”


Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...