Bebek Ekle

Bebek Geldi

Bebeğinizin Bakım Rehberi


Yenidoğan Rehberi


Bebeğinizin Uyku Rehberi


Bebeğinizin Beslenme Rehberi


Bebeğinizin Gelişimi ve Davranışlar


Bebeğinizin Sağlığı


Emzirme Rehberi


Bebeğinizin Aylık Gelişim Rehberi

15 Haftalık 17 Haftalık

16 Haftalık

Önemli bir haftadasınız. Artık bebeğiniz 4 aylık. Bu haftadan itibaren sizi daha da çok şaşırtacak!

Dördüncü aydan itibaren bebekler çok daha büyük bir gelişim gösterirler. Bir bakacaksınız ki yatakta dönmeye başlamış bile! Nasıl olsa henüz dönmüyor diye onu kanepede, koltukta yalnız bırakmayın! Her an ilk dönüşün keyfini çıkarmaya kalkışabilir; aman dikkat!
Bebeğinizin Sağlık Rehberi

Bebeklerde göz sulanması hastalık olabilirHerhangi bir sağlık problemi olmayan ve zamanında doğmuş bebeklerin yaklaşık olarak yüzde 5'inde gözlerde sürekli sulanma ve çapaklanma görülebiliyor. Yeditepe Üniversitesi Göz Hastanesi'nden Yrd. Doç. Dr. Deniz Oral, bebeklerde görülen göz sulanması, masaj gibi çeşitli tekniklere rağmen bir yaşından sonra da devam ederse tıkanıklığın açılması gerektiğini belirtiyor.


Bebeğinizin Fiziksel Gelişim Rehberi

Bebeğinizin Gelişimi (4.Ay)Biraz daha büyüdü di mi? Neredeyse delikanlı ya da genç kız oldu desenize! Bakalım neler yapabiliyorlar? Merak ediyorsanız hemen tıklayın :)


Bebeğinizin Uyku Rehberi

Bebeğinizi Geç Kalmadan ProgramlayınEğer bebeğinizin belli bir beslenme ve uyku düzenine sahip olmasını istiyorsanız, elinizi çabuk tutmanız gerekiyor. Çünkü bebekler büyüdükçe, edindikleri alışkanlıklar da kalıcı oluyor. Peki, bebeğinizi düzene alıştırmak için en uygun dönem hangisi? Yanıtı bu yazıda...


Bebeğinizin Seyahat Rehberi

Bebeğinizle SeyahatEğer bebeğinizle ilk kez tatile çıkıyorsanız biraz zorlanabilirsiniz. Çünkü bebekler evin sakin ve alışılmış ortamından ayrılınca yeni bir ortama uymakta zorluk çekebilirler. İyi bir organizasyonla bu sıkıntılar aşılabilir. Önemli olan bebeğinizin evde alıştığı yaşantısının olabildiğince benzer şekilde sürdürülmesidir.


Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...