Bebek Ekle

Bebek Geldi

Bebeğinizin Bakım Rehberi


Yenidoğan Rehberi


Bebeğinizin Uyku Rehberi


Bebeğinizin Beslenme Rehberi


Bebeğinizin Gelişimi ve Davranışlar


Bebeğinizin Sağlığı


Emzirme Rehberi


Bebeğinizin Aylık Gelişim Rehberi

41 Haftalık 43 Haftalık

42 Haftalık

Bir ay daha geçti. O hızla büyüyor. Siz de onunla birlikte tecrübeli anne olma yolunda ilerliyorsunuz.

Bebeğiniz büyüdükçe dış dünya ile bağlantısı artıyor. Artık oyunlara başladı. Siz de onunla oynayın. Birlikte geçirdiğiniz oyun vakti aldığınız oyuncaklardan çok daha değerlidir; unutmayın!
Bebeğinizin Sağlık Rehberi

Çocuklarda Kronik İshal4 haftadan uzun surene kronik, 2 haftadan uzun surene persistan ishal denir. Çocuklarda ishal vakalarına çok sık rastlandığı için bu yazıyı okumanızda fayda var.


Bebeğinizin Fiziksel Gelişim Rehberi

Bebeğinizin gelişimi (11.Ay)Bu ayın sonunda bebeğiniz şunları yapabilir...
Bebeğinizin sağlık kontrolü bir çok yerde on ikinci ayda yapılır. Eğer bu ay bir hasatalığınız yada probleminiz ortaya çıkarsa doktorunuza bunu danışın...
Bebeğinizi memeden kesmek diğer tüm bakımlar gibi gözünüzde büyüyebilir, ama ..


Bebeğinizin Psikolojik Gelişim Rehberi

Bebeğinizin İletişim Yeteneğini Takip EdinHer anne - baba bebeğinin bir an önce konuşmasını istiyor. Gerçekten bebeğinizin ilk sözcüğünü duymak inanılmaz bir keyif! Oysa bebeklerin konuşma yeteneklerini kendi hızlarıyla geliştirdiklerini de unutmamak gerek. Delaware Üniversitesi'nden Dr. Roberta Golinkoff, "Her bebeğin ilk yıllarındaki gelişim dereceleri kendilerine özgüdür. Ancak bu ebeveynlerin bebeklerinin dilsel gelişimini destekleyici bir yol ve etkileşimli bir çevre oluşturmasına engel değildir." diyor.


Bebeğinizin Bir Yaş Rehberi

Çocuğunuzun doğum günü partisi nasıl planlamalısınız?Çocuğunuzun doğum günü partisini planlarken herhangi bir aksaklık olmaması için önceden hazırlık yapmanızı kolaylaştıracak bazı ipuçları bu yazıda. Sakın unutmayın; iyi planlanmış bir doğum günü çocuğunuzun hafızasından silinmeyecek müthiş anılarla dolu olacaktır.


Bebeğinizin Oyun Rehberi

Duygusal Ve Sosyal Gelişimde Oyunun RolüÇocuk oyunda araştırır keşfeder ve öğrenir. Başkalarıyla bir araya gelir ve akranlarıyla ilişki kurar. Aynı zamanda korkularından, kaygılarından ve saldırganlık duygularından arınma olanağı bulur. Doğaçlama sosyo - dramatik oyunlar, hayal gücünü, üretkenliğini ve akıl yürütmeyi destekler. Oyun toplumsal davranışları pekiştirme aracı olarak da işlev görür. Sağlıklı çocuklar uygun ortamlarda daha çok oyun oynamaya yönelirler.


Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...