Bebek Ekle

Diğer Konular

1 yaş doğumgünü organizasyonları

1 Yaş Doğumgünü Organizasyonları

Merhaba,

1 yaş doğum günleri ve organizasyon detaylarından bahsetmek istiyorum bugün. Bebeğinizin hayata merhaba deyişinin 1. yılını doldurduğu bu ilk yaş doğum günü aynı zamanda sizlerinde anne ve baba oluşunuzun birinci yıl dönümüdür. Öyle değil mi ya…. Onca zorluklarla tamamladığınız o 1 yılı gönlünüzce kutlamak sizlerin de en tabii hakkınızdır.

Çocuklar 4 yaşına kadar doğum günü partilerinden pek bir şey anlamazlar , bu yüzden ilk 3 yıl boyunca düzenlenen partileri ben "anne-baba partileri" olarak adlandırıyorum.Zaten genel olarak ilk yıllarda anne ve babalar Minik Prenslerinin veya Prenseslerinin henüz pek fazla bir sosyal çevreleri olmadığı için bu doğum günü partilerine yakın arkadaşlarını,eş –dostlarını ve akrabalarını çağırırlar.Durum böyle olunca davetli listesi kabarır da kabarır.

1 yaş doğum günü partilerini düzenlerken nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle doğum günü organizasyonu için belli bir konsept belirlemeliyiz. Eğer bütçemizde buna uygunsa kullanılacak tüm malzemeleri, kağıt tabakları-bardakları,masa örtülerini ,balon süslemeleri mavi veya pembe renkte veya masal kahramanı desenli seçmeliyiz.Bütçemiz buna uygun değilse evdeki masamıza cicili bicili bir masa örtüsü koyup evdeki malzemelerimizi de kullanabiliriz.Ama evimizi mutlaka renkli balonlarla süslemeliyiz.
İlk yıllarda minikler palyaçolardan korkabileceği için tedbirli davranmalı, davet ettiğimiz diğer çocukların da eğlenebilmeleri açısından kostümlü bir "animatör abi" veya "animatör abla" evimize veya seçtiğimiz mekana davet edilebilir.Animatörlerin giymesi için Sindirella'dan,Pamuk Prensese, Spiderman den, Batman'e veya Uğur Böceğinden Mickey-Minnie kostümüne kadar çok çeşitli alternatifler mevcuttur. Bebeğinizin yine korkmaması için organizasyon sırasında çok yüksek tempoda müzik çalmamaya özen göstermelisiniz.
Yiyecek içecek ikramlarına gelince örneğin ben kızımın ilk doğum günü partisinde davetli sayısı 20 olmasına rağmen 30 kişilik pasta ısmarlamıştım ve tabii parti sonrası günlerce pasta yemeye ve bol kalori almaya devam etmiştik.Yani her zaman pastalar zaten hazırlanırken hep ısmarlanan adetten fazla hazırlandığı göz önünde bulundurularak yeterli miktarda sipariş vermekte fayda vardır.Bunun yanı sıra partilerde en çok tüketilen yiyecekler mini pizzalar,salamlı sandviçler,tatlı-tuzlu kurabiyeler ve cipslerdir.

Parti organizasyonunda dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli unsur da mekan seçimidir. Seçilen mekan 1 yaş doğum günü söz konusu olduğu için bebeğiniz açısından her şeyden önce temiz bir ortam olmalıdır.Çünkü 12 aylık bebeğiniz muhtemelen henüz yürüyemiyordur veya yürüme çabası içerisindedir. Bu yüzden onu gönül rahatlığı ile yere bırakabileceğiniz bir ortam seçmeye dikkat etmelisiniz. En önemli ayrıntıya gelince o da partiyi mutlaka ve mutlaka bebeğinizin uyku saatlerine göre organize etmelisiniz.Ve tabii eğer mümkünse o gün hep birlikte bir aile fotoğrafı çektirmeyi de unutmamalısınız…

En güzel, en eğlenceli, en sevgi dolu günler sizinle olsun.

Gaye Özbal
Uğur Böceği Organizasyon
My Day Davet Organizasyon

Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...