Bebek Ekle
Uzmanına soralım
Uzmanına soralım

Uzmanımızın cevapladığı son sorular:

 • Hocm iyi gunler 3aylik bi oglum var 1,5 ay anne sutu alabildi sadece mama veriyorum ama onuda uyanikken zorla veriyorum uyurken iciyo sanirim mamadan tiksinmiye basladi ve su and 3gundur gunluk yogu...Devamı »
  Suzan430 gün önce sordu
  3 aylık 6kg normal, ek besin için 4,5 aylığa kadar beklemeniz ve o zamana kadar formül süt(mama) kullanmanız uygun olacak. 3 aylık bebeklerın uyanıkken az beslenmek daha ... Cevabı Oku!
 • mrb hocam 3 aylık bı oglum var ve kılosu6 kılo sızce normalmı ve cok hareketlı ama zayıf gorunuyo neden...Devamı »
  Suzan432 gün önce sordu
  3 aylık 6kg normal, ek besin için 4,5 aylığa kadar beklemeniz ve o zamana kadar formül süt(mama) kullanmanız uygun olacak. 3 aylık bebeklerın uyanıkken az beslenmek daha ... Cevabı Oku!
 • benım 3 yasında bı kızım var ve son bır aydır alerjık astımla ugrasıyoruz dun en son oksurukle bırlıkte az mıktarda kan geldı doktoru kan ve akcıger fılmı ıstedı sonucları temız cıktı fakat zatture te...Devamı »
  Dilek456 gün önce sordu
  Geçmiş olsun…Geçmeyen öksürük zatüre olabilir,zatürede he zaman halsizlik,ateş olması şart değildir.Her antibiotik iğnenin riski vardır,iğne yapıldıktan sonra hastanede 4... Cevabı Oku!

Psikoloji

Psikolog Selcen Erdemir Akdan

2005 yılında Mersin Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. 2009 yılında Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi alanında yüksek lisansını tamamladı. 2005 yılından beri okul öncesi eğitimi veren kurumlarda ve danı ...

Uzmanımızın cevapladığı son sorular:

 • merhaba benim 9 aylık erkek ikizlerim var. 1 ay önce işe başladım. ikizlerimden biri işten dönünce hemen kucağıma gelmek istiyor beni görünce seviniyor ama diğeri çoğu zaman tepkisiz kalıyor. işe gide...Devamı »
  zeynep4 gün önce sordu
  Merhaba Zeynep Hanım, çocukların olaylara verdiği tepkiler değişken olabilir. bununla birlikte henüz çok küçük olsalar da ikizlerin birbirlerine zıt tepkiler geliştirdik... Cevabı Oku!
 • hocam ilk çocuğum ve çok deneyimsizim hamileliğim 10+5 günlük ama bende çok değişikliklere neden oldu vücudum fazlasıyla halsiz ve yorgun sürekli uykum var ve başımı kaldırmak istemiyorum iş yapmak is...Devamı »
  Şeymanur24 gün önce sordu
  Merhaba Şeymanur Hanım, öncelikle iyi düşünmek dışında hiçbir şey yapmanıza gerek yok. şu an hormonlarınız tarafından yönetiliyorsunuz çünkü. vücudunuz gebeliğe uyum sağ... Cevabı Oku!
 • Merhabalar 6 gün sonra 3 aylık olacak kızım fakat 3,4 gündür uyurken üzerine örttügüm ince tulbenti yüzüne kapatıyor ve o sekilde uyuyor gozlerini kapatinca açıyorum tulbenti tekrar aglamaya başlıyor....Devamı »
  Elif 27 gün önce sordu
  Merhaba Elif Hanım, Küçük bebekler kapatılmaktan, sarılıp sarmalanmaktan hoşlanırlar, aynı anne karnındaki gibi. kızınız kendini o şekilde güvende hissediyor olabilir ya... Cevabı Oku!

Beslenme ve Diyet

Uzman Diyetisyen Huriye Tümer

2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nü bitirdi. Profesyonel çalışma hayatına Marmaris’te bulunan Panorama Park Sağlıklı Beslenme ve Zayıflama Oteli’nde başladı. 2005 yılında Ankara'da Sano Kl ...

Uzmanımızın cevapladığı son sorular:

 • Merhaba benim kızım 11 aylık 8.5 kilo 74 cm boyu sizce gelişimi nasıl zayıf mi zayifsa ne verebilirim kilo için...Devamı »
  Serdar106 gün önce sordu
  Merhaba, Bebeğinizin boyu 50. percentil değerinde, kilosu ise 25. percentil değerinde. Yani kilosu biraz düşük olmakla birlikte gelişimi sağlıklı diyebiliriz. Sevgiler.... Cevabı Oku!
 • Merhaba 21 aylik bi oğlum var yaklaşık iki hafta önce emzirmeyi kestim ise başlayacağım için.inek sütü katiyen icmiyo aşırı su tuketiyo ve sabaha kadar bi kaç kez uyanıp yine su içiyor. Bu kadar çok...Devamı »
  Bengü31 gün önce sordu
  Merhaba Bengü Hanım, Oğlunuz muhtemelen gece kalkıp içtiği sütün yerine suyu koymuş durumda. Gece acıkmasını önlemek için meyveli yoğurt veya devam sütüyle yapılmış bir ... Cevabı Oku!
 • Merhaba. 6 aylık oğlum var. Ek gıdaya bir ay kadar önce gectik. Ancak sabahları peynir ve yumurtayı mumkun değil yemiyor. Kucuk bir parcada bile midesi bulanıyor.bir süre ara verip denedim ama yine ye...Devamı »
  Özge Er39 gün önce sordu
  Merhaba Özge Hanım, Bu ay için yumurta ve peynir bebeğinize uygun besinler değil. Bu ayda verilebilecek besinler: Meyve suyu, meyve püre,sebze çorba, yoğurt olacaktır... Cevabı Oku!

Uzmanımızın cevapladığı son sorular:

 • Mrb doktor bey benim 10 aylik bir kizim var.sabah kahvaltisini catalla ezip veriyoruz.oglen corbasini blenderdan gecitip veriyoruz.aksam yemegi de nestle cerelac (princ, bugday) olanini veriyoruz.ve 1...Devamı »
  Deniz463 gün önce sordu
  Merhaba, zaten çiğneme yutma koordinasyonu ancak bu aylarda başlıyor, siz hergün bir önceki güne göre daha pütürlü bırakıp verin öğrenecektir Uzm. Dr. Birol Saral Çocu... Cevabı Oku!
 • 22 günlük bebeğim var. Kakasını yapmak için gün boyu ıkınıyor. Uykusunda bile ıkınıyor. Zorla yapıyor,bunun için ne yapabilirim?Şimdiden teşekkür ederim....Devamı »
  Hatice463 gün önce sordu
  Merhaba, ıkınma bizim için önemli, popo darlığı olabilir, çocuk cerrahı görsün Uzm. Dr. Birol Saral Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı... Cevabı Oku!
 • 22günlük bebeğim var. Kakasını yaparken çok zorlanıyor. Gün boyu hatta uykusunda bile ıkınıyor. Bunu için ne yapabilirim?...Devamı »
  Hatice463 gün önce sordu
  Merhaba, ıkınma bizim için önemli, popo darlığı olabilir, çocuk cerrahı görsün Uzm. Dr. Birol Saral Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı... Cevabı Oku!

Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...