Bebek Ekle
Uzmanına soralım
Uzmanına soralım

Uzmanımızın cevapladığı son sorular:

 • Hocm iyi gunler 3aylik bi oglum var 1,5 ay anne sutu alabildi sadece mama veriyorum ama onuda uyanikken zorla veriyorum uyurken iciyo sanirim mamadan tiksinmiye basladi ve su and 3gundur gunluk yogu...Devamı »
  Suzan262 gün önce sordu
  3 aylık 6kg normal, ek besin için 4,5 aylığa kadar beklemeniz ve o zamana kadar formül süt(mama) kullanmanız uygun olacak. 3 aylık bebeklerın uyanıkken az beslenmek daha ... Cevabı Oku!
 • mrb hocam 3 aylık bı oglum var ve kılosu6 kılo sızce normalmı ve cok hareketlı ama zayıf gorunuyo neden...Devamı »
  Suzan265 gün önce sordu
  3 aylık 6kg normal, ek besin için 4,5 aylığa kadar beklemeniz ve o zamana kadar formül süt(mama) kullanmanız uygun olacak. 3 aylık bebeklerın uyanıkken az beslenmek daha ... Cevabı Oku!
 • benım 3 yasında bı kızım var ve son bır aydır alerjık astımla ugrasıyoruz dun en son oksurukle bırlıkte az mıktarda kan geldı doktoru kan ve akcıger fılmı ıstedı sonucları temız cıktı fakat zatture te...Devamı »
  Dilek289 gün önce sordu
  Geçmiş olsun…Geçmeyen öksürük zatüre olabilir,zatürede he zaman halsizlik,ateş olması şart değildir.Her antibiotik iğnenin riski vardır,iğne yapıldıktan sonra hastanede 4... Cevabı Oku!

Psikoloji

Psikolog Selcen Erdemir Akdan

2005 yılında Mersin Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. 2009 yılında Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi alanında yüksek lisansını tamamladı. 2005 yılından beri okul öncesi eğitimi veren kurumlarda ve danı ...

Uzmanımızın cevapladığı son sorular:

 • oğlum 2012/nisan doğumlu ..daha ağzına 1yaşından sonra yemek yemez oldu. kreşe gidiyor yemeyi öğrensin dedik.ama pek birsey değişmedi sanki yemek yemekten efret ediyor.. köfte çorba hiç bisey yemiyor ...Devamı »
  MEDİNE19 gün önce sordu
  Merhaba Medine Hanım, yemek konusu sizin sorununuz değil oğlunuzun sorunu olmalı. yani yemeyi bir ihtiyaç olarak hissedip talep eder hale gelmeli. bunun için de sizin ra... Cevabı Oku!
 • Merhabalar bizlere yardımlarınız için çok teşekkürler öncelikle :) Oğlum şuan 5.ayın içerisinde, yaklaşık iki aylıkdan beri zaman zaman uykusunda inliyor ağlıyor gibi ,iç çekiyor öyle ki nefes alışla...Devamı »
  Bennu20 gün önce sordu
  Merhaba Bennu Hanım, bahsettiğiniz durumun bir çok sebebi olabilir. ileride psikolojik bir etki bırakacağını düşünmüyorum ama sebepleri üzerinde düşünülebilir. hiçbir se... Cevabı Oku!
 • selcen hanım merhaba benim size soracağım soru belkide daha öncede defalarca size sorulmuştur!!Ben çalışan bir anneyim biri 7 yaşında diğeri ise 10 ayllık iki kızım var.Her çalışan anne gibi bende ac...Devamı »
  Elvna25 gün önce sordu
  Merhaba Elvan Hanım, sorunuzu değiştirip ben size sorayım. siz hayalinizdeki anne misiniz? yeterince iyi olduğunuzu hissediyor musunuz? evet her anne acaba yeterli miyim... Cevabı Oku!

Beslenme ve Diyet

Uzman Diyetisyen Huriye Tümer

2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nü bitirdi. Profesyonel çalışma hayatına Marmaris’te bulunan Panorama Park Sağlıklı Beslenme ve Zayıflama Oteli’nde başladı. 2005 yılında Ankara'da Sano Kl ...

Uzmanımızın cevapladığı son sorular:

 • Merhaba Bebeğim 4 aylık sadece mama ile besleniyor suanlık. Ek gıdalara geçmek istiyorum ilk olarak neyi önerirsiniz ve nasıl hazırlamalıyım. Bir de 12.ayın sonuna kadar inek sütünden yapılan yog...Devamı »
  Bennu25 gün önce sordu
  Merhaba Hatice Hanım, İlk 6 ay sadece anne sütü veya devam sütü vermenizi öneririm. 6. aydan sonra ek besine meyve püre ile başlayabilirsiniz. Yavaş yavaş sebze çorba, t... Cevabı Oku!
 • bebğimiz Ali Uras 29 günlük, bebeğimizin doyması için kaç miligram anne sütü yeterli olur...Devamı »
  Bahadır31 gün önce sordu
  Merhaba Bahadır Bey, 6.haftaya kadar bebekler her öğünde 60–150 ml, günde 7–8 öğün, toplam da 450-900ml anne sütü almaları gerekir. Bebeğiniz bir seferde 15-20 dk emip ... Cevabı Oku!
 • merhaba hocam: 21 gunluk bir kiz bebegim var 1 hafta anne sutu verdim daha sonra sutum bitti mamaya gectik dogdugu gunden itibaren gaz problemi vardi cigirarak saatlarce agliyordu doktora goturduk gaz...Devamı »
  Eylul36 gün önce sordu
  Merhaba, Bebeğinizin kabızlık problemi için mama miktarına ve kıvamına dikkat etmenizi öneririm. Kullandığınız ilacın yan etkisi olup olmadığını doktorunuza danışmanız d... Cevabı Oku!

Uzmanımızın cevapladığı son sorular:

 • Mrb doktor bey benim 10 aylik bir kizim var.sabah kahvaltisini catalla ezip veriyoruz.oglen corbasini blenderdan gecitip veriyoruz.aksam yemegi de nestle cerelac (princ, bugday) olanini veriyoruz.ve 1...Devamı »
  Deniz296 gün önce sordu
  Merhaba, zaten çiğneme yutma koordinasyonu ancak bu aylarda başlıyor, siz hergün bir önceki güne göre daha pütürlü bırakıp verin öğrenecektir Uzm. Dr. Birol Saral Çocu... Cevabı Oku!
 • 22 günlük bebeğim var. Kakasını yapmak için gün boyu ıkınıyor. Uykusunda bile ıkınıyor. Zorla yapıyor,bunun için ne yapabilirim?Şimdiden teşekkür ederim....Devamı »
  Hatice295 gün önce sordu
  Merhaba, ıkınma bizim için önemli, popo darlığı olabilir, çocuk cerrahı görsün Uzm. Dr. Birol Saral Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı... Cevabı Oku!
 • 22günlük bebeğim var. Kakasını yaparken çok zorlanıyor. Gün boyu hatta uykusunda bile ıkınıyor. Bunu için ne yapabilirim?...Devamı »
  Hatice295 gün önce sordu
  Merhaba, ıkınma bizim için önemli, popo darlığı olabilir, çocuk cerrahı görsün Uzm. Dr. Birol Saral Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı... Cevabı Oku!

Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...