Bebek Ekle
Uzmanına soralım
Uzmanına soralım

Uzmanımızın cevapladığı son sorular:

 • Hocm iyi gunler 3aylik bi oglum var 1,5 ay anne sutu alabildi sadece mama veriyorum ama onuda uyanikken zorla veriyorum uyurken iciyo sanirim mamadan tiksinmiye basladi ve su and 3gundur gunluk yogu...Devamı »
  Suzan387 gün önce sordu
  3 aylık 6kg normal, ek besin için 4,5 aylığa kadar beklemeniz ve o zamana kadar formül süt(mama) kullanmanız uygun olacak. 3 aylık bebeklerın uyanıkken az beslenmek daha ... Cevabı Oku!
 • mrb hocam 3 aylık bı oglum var ve kılosu6 kılo sızce normalmı ve cok hareketlı ama zayıf gorunuyo neden...Devamı »
  Suzan389 gün önce sordu
  3 aylık 6kg normal, ek besin için 4,5 aylığa kadar beklemeniz ve o zamana kadar formül süt(mama) kullanmanız uygun olacak. 3 aylık bebeklerın uyanıkken az beslenmek daha ... Cevabı Oku!
 • benım 3 yasında bı kızım var ve son bır aydır alerjık astımla ugrasıyoruz dun en son oksurukle bırlıkte az mıktarda kan geldı doktoru kan ve akcıger fılmı ıstedı sonucları temız cıktı fakat zatture te...Devamı »
  Dilek413 gün önce sordu
  Geçmiş olsun…Geçmeyen öksürük zatüre olabilir,zatürede he zaman halsizlik,ateş olması şart değildir.Her antibiotik iğnenin riski vardır,iğne yapıldıktan sonra hastanede 4... Cevabı Oku!

Psikoloji

Psikolog Selcen Erdemir Akdan

2005 yılında Mersin Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. 2009 yılında Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi alanında yüksek lisansını tamamladı. 2005 yılından beri okul öncesi eğitimi veren kurumlarda ve danı ...

Uzmanımızın cevapladığı son sorular:

 • 3,5 yaşında bir oğlum var. çalışan bir anne olduğum için sene başından beri istemeyerek de olsa kreşe gitmekte. Kreşi olmadığı günlerde ise kendi annem ve babam tarafından bakılmakta. Son dönemlerde b...Devamı »
  Evrim53 gün önce sordu
  Merhaba Evrim Hanım, oğlunuzu okula ne zaman verdiniz? eğer bir yıldır gidiyorsa tepkilerinin hafiflemiş olmasını beklerdik. yeni verdiyseniz, alışmaya çalışıyor olabili... Cevabı Oku!
 • oğlum3.5 yasında .yeni taşındığımız evin parkına indirdik ordaki çocuklardan cok çekindi cok stres oldu eli ağzındaydı sürekli.anne yanımda olman gerek dedi bana hep. anlam veremedik .salıncaktan bile...Devamı »
  MEDİNE57 gün önce sordu
  Merhaba Medine Hanım, taşındığınızdan bahsetmişsiniz. taşınma çocukları büyüklerin tahmin ettiğinden çok daha fazla etkiler. oğlunuzun şimdiye kadar tanıdığı bildiği ne ... Cevabı Oku!
 • merhaba doktor hanım. benim oğlum 21 aylık ve ben eylül ayında tam 2 yaşına girdiğinde işe başlıyorum.öğretmenim ve okulum saat 2 ye kadar. şimdiye kadar hiç benden uzak kalmadı ve ben bu süreçte ona...Devamı »
  ebru59 gün önce sordu
  Merhaba Ebru Hanım, öncelikle kendi duygularınıza biraz eğilmenizi öneririm. sizden ayrı kalacağı için çocuğunuzu düşünüyorsunuz ama siz de ondan ayrılacağınız için endi... Cevabı Oku!

Beslenme ve Diyet

Uzman Diyetisyen Huriye Tümer

2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nü bitirdi. Profesyonel çalışma hayatına Marmaris’te bulunan Panorama Park Sağlıklı Beslenme ve Zayıflama Oteli’nde başladı. 2005 yılında Ankara'da Sano Kl ...

Uzmanımızın cevapladığı son sorular:

 • Merhaba ; kızım 6 gün sonra 5 aylık oluyor.4 aylıkken 5750 kg.dı 2720 kg doğdu. 3 ay emzirebildim şuanda devam sütü kullanıyorum ve ek gıdalara başladık. Yaşıtlarını kg konusunda yakalamasını istiyoru...Devamı »
  BÜŞRA67 gün önce sordu
  Merhaba Büşra Hanım, Bebeğiniz henüz 5 aylık olduğu için bebeğinizin temel besini şu an için anne sütü ve devam maması olmalıdır. Günde yaklaşık 2 çay bardağı kadar dev... Cevabı Oku!
 • merhaba beni oğlum yedi aylık ilk altı ay sadece anne sütü verdim şu anda sadece sabah ve akşam 1er kez olmak üzere hazır mama veriyorum tabi bunun yanında ek gıdalar ve anne sütüne devam sorum saat g...Devamı »
  Karin89 gün önce sordu
  Merhaba Karin Hanım, 6 ay sadece anne sütü ile beslemeniz çok güzel. Anne süt devam ediyorsa eğer ek besin vermeniz yeterli olacaktır. Ayrıca mama vermenize gerek yok. 7... Cevabı Oku!
 • mrb bugun sağlık ocagına gittik kızım 200 grm almış boyu uzamammış ben 4 saat çalışıyorum işe giderken emziriyorum 100 ml süt bırakıyorum gelince 1 daha emziriyorum ebemiz iki üç hafta adaha deneyelim...Devamı »
  Dilek92 gün önce sordu
  Merhaba Dilek Hanım Bebeğiniz şu an kaç aylık yazmamışsınız. Eğer aydan küçükse mamaya başlamadan önce anne sütünü artırmaya çalışın. Bunun için de bol sıvı tüketmeniz... Cevabı Oku!

Uzmanımızın cevapladığı son sorular:

 • Mrb doktor bey benim 10 aylik bir kizim var.sabah kahvaltisini catalla ezip veriyoruz.oglen corbasini blenderdan gecitip veriyoruz.aksam yemegi de nestle cerelac (princ, bugday) olanini veriyoruz.ve 1...Devamı »
  Deniz420 gün önce sordu
  Merhaba, zaten çiğneme yutma koordinasyonu ancak bu aylarda başlıyor, siz hergün bir önceki güne göre daha pütürlü bırakıp verin öğrenecektir Uzm. Dr. Birol Saral Çocu... Cevabı Oku!
 • 22 günlük bebeğim var. Kakasını yapmak için gün boyu ıkınıyor. Uykusunda bile ıkınıyor. Zorla yapıyor,bunun için ne yapabilirim?Şimdiden teşekkür ederim....Devamı »
  Hatice420 gün önce sordu
  Merhaba, ıkınma bizim için önemli, popo darlığı olabilir, çocuk cerrahı görsün Uzm. Dr. Birol Saral Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı... Cevabı Oku!
 • 22günlük bebeğim var. Kakasını yaparken çok zorlanıyor. Gün boyu hatta uykusunda bile ıkınıyor. Bunu için ne yapabilirim?...Devamı »
  Hatice420 gün önce sordu
  Merhaba, ıkınma bizim için önemli, popo darlığı olabilir, çocuk cerrahı görsün Uzm. Dr. Birol Saral Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı... Cevabı Oku!

Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...