Bebek Ekle
Uzmanına soralım
Uzmanına soralım

Uzmanımızın cevapladığı son sorular:

 • Hocm iyi gunler 3aylik bi oglum var 1,5 ay anne sutu alabildi sadece mama veriyorum ama onuda uyanikken zorla veriyorum uyurken iciyo sanirim mamadan tiksinmiye basladi ve su and 3gundur gunluk yogu...Devamı »
  Suzan79 gün önce sordu
  3 aylık 6kg normal, ek besin için 4,5 aylığa kadar beklemeniz ve o zamana kadar formül süt(mama) kullanmanız uygun olacak. 3 aylık bebeklerın uyanıkken az beslenmek daha ... Cevabı Oku!
 • mrb hocam 3 aylık bı oglum var ve kılosu6 kılo sızce normalmı ve cok hareketlı ama zayıf gorunuyo neden...Devamı »
  Suzan82 gün önce sordu
  3 aylık 6kg normal, ek besin için 4,5 aylığa kadar beklemeniz ve o zamana kadar formül süt(mama) kullanmanız uygun olacak. 3 aylık bebeklerın uyanıkken az beslenmek daha ... Cevabı Oku!
 • benım 3 yasında bı kızım var ve son bır aydır alerjık astımla ugrasıyoruz dun en son oksurukle bırlıkte az mıktarda kan geldı doktoru kan ve akcıger fılmı ıstedı sonucları temız cıktı fakat zatture te...Devamı »
  Dilek106 gün önce sordu
  Geçmiş olsun…Geçmeyen öksürük zatüre olabilir,zatürede he zaman halsizlik,ateş olması şart değildir.Her antibiotik iğnenin riski vardır,iğne yapıldıktan sonra hastanede 4... Cevabı Oku!

Psikoloji

Psikolog Selcen Erdemir Akdan

2005 yılında Mersin Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. 2009 yılında Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi alanında yüksek lisansını tamamladı. 2005 yılından beri okul öncesi eğitimi veren kurumlarda ve danı ...

Uzmanımızın cevapladığı son sorular:

 • Merhabalar benim sorum 14 aylık bir oğlum var ama şiddete çok eğilimli yüzümüzü boynumuzu cimciklemekten ısirmaktan eliyle hatta ayagiyla bize vurmaktan aşırı zeck alıyor ve bi durum beni korkutuyorog...Devamı »
  Elif16 gün önce sordu
  Merhaba Elif Hanım, oğlunuzun yaşına göre sergilediği bu davranışlar oldukça normal. bununla birlikte verdiğiniz tepkiyle bu davranışları azaltmanız veya artırmanız söz ... Cevabı Oku!
 • 8 yaşındaki oğlumu yeğenimi öpüşurken yakaladım. Yeğenim de erkek. Nasıl davranmak gerekiyor...Devamı »
  Melek23 gün önce sordu
  Merhaba Melek Hanım, öncelikle tanık olduğunuz sahne sizin için rahatsız edici olsa da oğlunuzun gelişim dönemine göre oldukça normal. oğlunuz ve yeğeniniz bu davranışı ... Cevabı Oku!
 • 32 aylık bir oğlum var. çalıştığım için annem ve babam tarafından bakılmakta. 15 eylülde yarım gün kreşe başladı. Kreş ortamı çok güzel. sınıfta aynı ay grubu 5 kişiler. öğretmeni ve kreş çalışanları ...Devamı »
  Evrim28 gün önce sordu
  Merhaba Evrim Hanım, oğlunuz kreşe adaptasyonda oldukça sağlıklı bir evreden geçiyor. bütün çocuklar başta iyi giderken bir süre sonra -rutine binince- gitmeye tepki gös... Cevabı Oku!

Beslenme ve Diyet

Uzman Diyetisyen Huriye Tümer

2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nü bitirdi. Profesyonel çalışma hayatına Marmaris’te bulunan Panorama Park Sağlıklı Beslenme ve Zayıflama Oteli’nde başladı. 2005 yılında Ankara'da Sano Kl ...

Uzmanımızın cevapladığı son sorular:

 • Merhaba , kizlarimla ilgili sorumu cevaplar misiniz acaba?...Devamı »
  Hatice80 gün önce sordu
  Hatice Hanım, Sorunuz bize ulaşmadı, Lütfen tekrar gönderiniz. Sevgiler...... Cevabı Oku!
 • merhaba. 2 ay önce sezeryanla doğum yaptım sadece 9 kilo verebildim çok kilo alıyorum neyapabilirim?...Devamı »
  Merve85 gün önce sordu
  Merhaba Merve Hanım, Eğer bebeğinizi emziriyorsanız günde 500 kalori fazladan harcıyorsunuz demektir. Ancak yine de aldığınız kaloriyi dengelemek gerekir. Diyet kişiye ö... Cevabı Oku!
 • hayırlı günler..bebegım 5.ayını bıtırmek uzere geceleri ben kaldırıp emziriyorum sızce dogru mu yapıyorum kaldırmayıp uykusunu bölmemek daha mı ıyı karar veremedım....Devamı »
  Kübra91 gün önce sordu
  Kübra Hanım Merhaba, Bu konuda önemli olan bebeğin gelişimidir. Eğer bebeğiniz normal boy ve kilosunda ise uykudan uyandırmanıza gerek yok. Ancak düşük ağırlı bebekler 3... Cevabı Oku!

Uzmanımızın cevapladığı son sorular:

 • Mrb doktor bey benim 10 aylik bir kizim var.sabah kahvaltisini catalla ezip veriyoruz.oglen corbasini blenderdan gecitip veriyoruz.aksam yemegi de nestle cerelac (princ, bugday) olanini veriyoruz.ve 1...Devamı »
  Deniz112 gün önce sordu
  Merhaba, zaten çiğneme yutma koordinasyonu ancak bu aylarda başlıyor, siz hergün bir önceki güne göre daha pütürlü bırakıp verin öğrenecektir Uzm. Dr. Birol Saral Çocu... Cevabı Oku!
 • 22 günlük bebeğim var. Kakasını yapmak için gün boyu ıkınıyor. Uykusunda bile ıkınıyor. Zorla yapıyor,bunun için ne yapabilirim?Şimdiden teşekkür ederim....Devamı »
  Hatice112 gün önce sordu
  Merhaba, ıkınma bizim için önemli, popo darlığı olabilir, çocuk cerrahı görsün Uzm. Dr. Birol Saral Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı... Cevabı Oku!
 • 22günlük bebeğim var. Kakasını yaparken çok zorlanıyor. Gün boyu hatta uykusunda bile ıkınıyor. Bunu için ne yapabilirim?...Devamı »
  Hatice112 gün önce sordu
  Merhaba, ıkınma bizim için önemli, popo darlığı olabilir, çocuk cerrahı görsün Uzm. Dr. Birol Saral Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı... Cevabı Oku!

Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...