Bebek Ekle
Uzmanına soralım
Uzmanına soralım

Uzmanımızın cevapladığı son sorular:

 • Hocm iyi gunler 3aylik bi oglum var 1,5 ay anne sutu alabildi sadece mama veriyorum ama onuda uyanikken zorla veriyorum uyurken iciyo sanirim mamadan tiksinmiye basladi ve su and 3gundur gunluk yogu...Devamı »
  Suzan294 gün önce sordu
  3 aylık 6kg normal, ek besin için 4,5 aylığa kadar beklemeniz ve o zamana kadar formül süt(mama) kullanmanız uygun olacak. 3 aylık bebeklerın uyanıkken az beslenmek daha ... Cevabı Oku!
 • mrb hocam 3 aylık bı oglum var ve kılosu6 kılo sızce normalmı ve cok hareketlı ama zayıf gorunuyo neden...Devamı »
  Suzan296 gün önce sordu
  3 aylık 6kg normal, ek besin için 4,5 aylığa kadar beklemeniz ve o zamana kadar formül süt(mama) kullanmanız uygun olacak. 3 aylık bebeklerın uyanıkken az beslenmek daha ... Cevabı Oku!
 • benım 3 yasında bı kızım var ve son bır aydır alerjık astımla ugrasıyoruz dun en son oksurukle bırlıkte az mıktarda kan geldı doktoru kan ve akcıger fılmı ıstedı sonucları temız cıktı fakat zatture te...Devamı »
  Dilek320 gün önce sordu
  Geçmiş olsun…Geçmeyen öksürük zatüre olabilir,zatürede he zaman halsizlik,ateş olması şart değildir.Her antibiotik iğnenin riski vardır,iğne yapıldıktan sonra hastanede 4... Cevabı Oku!

Psikoloji

Psikolog Selcen Erdemir Akdan

2005 yılında Mersin Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. 2009 yılında Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi alanında yüksek lisansını tamamladı. 2005 yılından beri okul öncesi eğitimi veren kurumlarda ve danı ...

Uzmanımızın cevapladığı son sorular:

 • Iyi gunler çocukların tuvalet eğitimi ne zaman baslamali...Devamı »
  Serap14 gün önce sordu
  Merhaba Serap Hanım, literatür 1.5 yaş ila 3 yaş arasını vurgular fakat daha önce de sonra da tuvalet alışkanlığını kazanan çocuklar vardır. önemli olan sizin ve çocuğu... Cevabı Oku!
 • Merhaba; 3,5 yaşındaki oğlum son bir aydan beri evde devamlı bebek taklidi yapmaya başladı. bebek gibi konuşuyor emekliyor emzik emmeye çalışıyor ismi ile hitap ettiğimiz zaman bana bebek diyeceksini...Devamı »
  Evrim16 gün önce sordu
  Merhaba Evrim Hanım, davranışı düzeltmek yerine bu davranışın altında yatan motivasyonu görüp, çocuğunuzun ihtiyacını karşılamanız uygun olacaktır. daha fazla ilgi istiy... Cevabı Oku!
 • İyi gunler benim oglum 22 aylik gecen gun bana anne kaka dedi ve kakasini tuvalete uapti hic zorlanmadan zaten bezi hicbir zaman sevmedi ertesi gun iki gun daha dogrusu bende temixlik vardi aslinda hi...Devamı »
  Ayca18 gün önce sordu
  Merhaba Ayça Hanım, oğlunuza biraz zaman vermeniz uygun olacaktır. ona isterse tuvaleti kullanabileceğini, isterse de bez bağlayacağınızı söyleyin ve seçimi ona bırakın.... Cevabı Oku!

Beslenme ve Diyet

Uzman Diyetisyen Huriye Tümer

2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nü bitirdi. Profesyonel çalışma hayatına Marmaris’te bulunan Panorama Park Sağlıklı Beslenme ve Zayıflama Oteli’nde başladı. 2005 yılında Ankara'da Sano Kl ...

Uzmanımızın cevapladığı son sorular:

 • Merhaba, benim tam 24 aylık bir oğlum var. Ek gıdaya geçtiğimizden beri yoğurdu çok az yedi fakat bu zamana kadar emdiği için şimdiye kadar bu şekilde geldik. Şimdi ise emmeyi bırakacağımız için sütü ...Devamı »
  TUBA30 gün önce sordu
  Merhaba Tuğba Hanım, Süt, yoğurt veya kefirden birini tüketerek de gerekli kalsiyumu alır bebeğiniz. Ama beslenmede çeşitlilik önemlidir. Bu yüzden farklı kaynaklardan a... Cevabı Oku!
 • İyi günler hocam oğlum 9aylik ve babaannemiz tarhana corbasi ve yumurta yi birlikte yedirmek istiyor sizce uygun mu...Devamı »
  Elif32 gün önce sordu
  Merhaba Elif Hanım, Birlikte yemesinde bir sakınca yok, tüketebilir. Sevgiler...... Cevabı Oku!
 • bebeğim 4 aylık anne sütü 25 gun verdim ve sütüm kesildi mama verdim 4 ay boyunca bugun doktora gıttım 4 aylık ek gıdalara yavaş yavas balıyabılırmısım meyve pürelerri ve yogurtla sizden beklentim be...Devamı »
  SEDEF36 gün önce sordu
  Sedef Hanım, Bana özel mailimden ulaşırsanız yardımcı olmaya çalışırım. Sevgiler...... Cevabı Oku!

Uzmanımızın cevapladığı son sorular:

 • Mrb doktor bey benim 10 aylik bir kizim var.sabah kahvaltisini catalla ezip veriyoruz.oglen corbasini blenderdan gecitip veriyoruz.aksam yemegi de nestle cerelac (princ, bugday) olanini veriyoruz.ve 1...Devamı »
  Deniz327 gün önce sordu
  Merhaba, zaten çiğneme yutma koordinasyonu ancak bu aylarda başlıyor, siz hergün bir önceki güne göre daha pütürlü bırakıp verin öğrenecektir Uzm. Dr. Birol Saral Çocu... Cevabı Oku!
 • 22 günlük bebeğim var. Kakasını yapmak için gün boyu ıkınıyor. Uykusunda bile ıkınıyor. Zorla yapıyor,bunun için ne yapabilirim?Şimdiden teşekkür ederim....Devamı »
  Hatice326 gün önce sordu
  Merhaba, ıkınma bizim için önemli, popo darlığı olabilir, çocuk cerrahı görsün Uzm. Dr. Birol Saral Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı... Cevabı Oku!
 • 22günlük bebeğim var. Kakasını yaparken çok zorlanıyor. Gün boyu hatta uykusunda bile ıkınıyor. Bunu için ne yapabilirim?...Devamı »
  Hatice326 gün önce sordu
  Merhaba, ıkınma bizim için önemli, popo darlığı olabilir, çocuk cerrahı görsün Uzm. Dr. Birol Saral Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı... Cevabı Oku!

Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...